קבלת התורה בביה"ס אלונים

בביה"ס אלונים ילדי כיתה ב' הגיעו לתחילת לימוד חומש בראשית. מנהלת ביה"ס פנתה להדס, מנחת מרכז הזהות "אור יהודי" של הגרעין התורני אור יהודה, וביקשה שמרכז הזהות יהיה שותף פעיל בטקס קבלת התורה של ילדי הכיתה.

כהקדמה לטקס, הגיע לכיתה סופר סת"ם, חבר הגרעין התורני אור יהודה, ולימד את הילדים על ספר התורה, על תפקידו של סופר הסת"ם ועל צורת הכתיבה המיוחדת שלו. הילדים התנסו בכתיבה על קלף בעזרת דיו ולאחר מכן השתתפו בפעילות חוויתית בהפעלת בנות השרות של הגרעין.

לאחר ימים של חזרות והכנות רבות עם המחנכת אילנית, הגיעו התלמידים הנרגשים והוריהם לבית הכנסת האשכנזי בנווה סביון, לטקס שנערך ע"י צוות ביה"ס בשיתוף מרכז "אור יהודי".
התלמידים נכנסו לבית הכנסת בשירה חגיגית ובליווי נגינה ולאחר מכן הופיעו בפני ההורים והאורחים בקטעי הקראה ושירה. בנוכחותו כיבד אותנו רב העיר, הרב ציון כהן, אשר חילק לילדים את ספרי החומש, וסיפר לילדים ולהורים על ההתמדה בתורה של הגאון הרב עובדיה יוסף זצ"ל. בסיום דבריו ברך הרב את הילדים.
הארוע היה מרגש ביותר ומשמעותי לכלל הנוכחים.

אנו מודים למנהלת ביה"ס, הגב' מירית אנה מויאל, על שיתוף הפעולה במהלך השנה בכלל ובארוע בפרט, למחנכת הכיתה ולצוות ביה"ס. לרב העיר - הרב ציון כהן, לבית הכנסת האשכנזי בנווה סביון  ולדוד כהן מנהל הגרעין התורני אור יהודה.

שנזכה ללמוד וללמד, לשמור ולעשות..