בר/בת מצווה

אודות: 

בר מצווה

מזל טוב!!

בר המצווה הינה נקודת ציון חשובה בחיים היהודיים, בר המצווה מסמלת את כניסת הילד לעולם המבוגרים.
שיאו של מעמד בר המצווה הוא הנחת התפילין והקריאה בתורה בבית הכנסת.

במכון בר המצווה שהקמנו, אנו מציעים הדרכה מסודרת לקראת בר המצווה. התכנית כוללת עשרה מפגשים, כאשר כל מפגש מורכב משני חלקים- האחד לימוד ושינון קטע הקריאה בתורה ולימוד הנחת התפילין והשני לימוד בסיסי על עיקרי המצוות והיהדות. 

תוכן המפגשים: מפגש היכרות של תיאום ציפיות (מפגש זה נעשה בבית התלמיד, יחד עם הוריו), טעמי המקרא- מהם ותכליתם,  תפילה והכרת הסידור, שמע ישראל- משמעות המשפט ותוכנן, תפילין- צורתם ומשמעותם, התנסות מעשית, ספר התורה- איך הוא נראה, ממה הוא עשוי, ארון הספרים היהודי – תנ"ך וספרי קודש חשובים נוספים. מצוות עיקריות– שבת, כיבוד הורים, "ואהבת לרעך כמוך" הכותל, בית המקדש וירושלים – העיר הקדושה בעולם, הקשר של כל יהודי לירושלים.מעגל השנה וחגים – סקירת מועדי ישראל , טעמיהם מצוותיהם ומנהגיהם. חדשי השנה והלוח העברי."חזרה גנרלית" – עוברים יחד על מהלך טקס בר המצווה, חזרה אחרונה על הקריאה.   מבנה זה הינו ממבנה בסיסי ללימוד אך יתכנו שינוייים בהתאם לאופי התלמיד ותחומי התעניינותו. 

 

בת מצווה

תכנית 'בת המצווה' הנה הזדמנות להעמקת הקשר בין אם ובתה סביב נושא 'בת המצוה'. התכנית מיועדת לבנות מכיתות ו-ז ואמהותיהן המעוניינות בחוויה מיוחדת. יחד נצא למסע משותף בעקבות נשים מיוחדות מן ההסטוריה של עם ישראל, מימי המקרא ועד היום. נלמד לראות את עצמנו כהמשך שלהם בשרשרת הדורות ונלמד כיצד בת המצווה מהווה חוליה חדשה בשרשרת. בכל מפגש נכיר את אישיותה של דמות נשית ייחודית ושונה ונעמוד על הערכים שהנחו אותה. ערכים של מנהיגות, אחריות אישית וחברתית, נתינה ועוד. 

התכנית כוללת שבעה מפגשים אשר יועברו בדרכים חוויתיות ומגוונות המשלבות למידה עם אומנויות שונות כגון דרמה, תנועה, שירה, ציור וכדומה.  

בתום התכנית נערוך מסיבת סיום שהינו טקס בת מצוה והצגת פרויקט אישי- 'אשת חיל'.

לפרטים נוספים- 0544430733